כתובת: נחל כזיב 22, כפר יונה    משרד: 09-7883990    נייד: 052-898-0005‬    מייל: haim@nasiarc.co.il

הדפסת מודל אדריכלי בתלת מימד

כל פרויקט בנייה משתמש במודל אדריכלי כדי להמחיש ולשווק אותו בצורה טובה יותר. המודל עוזר גם לגורמים שלוקחים חלק בפרויקט לבחון אותו ולקבל החלטות שנוגעות לגימור, העיצוב, חומרי הבנייה, הבטיחות והתשתיות. בעבר נהגו לפנות לאמנים שמתמחים ביצירת מודלים כאלו, מה שדרש ימים ארוכים עד קבלת התוצאות המדויקות. כיום את אותם אמנים מחליפות מדפסות תלת מימד גדולות, המייצרות את הדגם בדיוק גבוה פי כמה וכמה, ממספר חומרי גלם, לפי צרכי האדריכל ובמהירות משמעותית.  

המחשת פרויקט הבניה בקלות 

בענף האדריכלות פועלים גורמים רבים שדרושה להם הדפסה תלת מימדית: אדריכלים, סטודנטים, לקוחות וגם מחלקת המכירות של חברות הבנייה. כל אלו זקוקים למודל מוקטן שימחיש בצורה אפקטיבית את מאפייני הפרויקט עד לפרטים הקטנים ביותר ויאפשרו למכירות להתייעל בסופו של דבר, בין אם מדובר בשכונת קוטג'ים חדשה ובין אם זהו מרכז מסחרי בשלב התכנון.  

מה כוללת ההדפסה ומאילו חומרים היא נוצרת? 

המודלים נבנים בדרך כלל כחודשיים לפני תחילת הבנייה ומוגשים בין היתר ליזמים ומשקיעים, ועדות תכנון ובניה וכמובן הקבלנים או חברות הבנייה עצמן. ההדפסה לפרטים יורדת עד לדקויות כמו מראה הדלתות, הרהיטים ומוצרי החשמל, אפילו אנשים, מכוניות, תמרורים וצמחיה. הודות לטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד, מתקבלת דוגמה רלוונטית ומדויקת בכל המובנים של התוצאה הסופית וכל זאת תוך חיסכון בזמן ובמשאבים רבים. 

כיום בענף ההדפסה בתלת מימד קיימות עשרות שיטות הדפסה למודלים אדריכליים. לכן השיטה תיבחר בכל פעם לפי הצורך המתאים או על פי היכולות של מפיצי המודל וגישתם למדפסת מתאימה. בחלק מהמקרים, לא רק המודל עצמו חשוב אלא גם בניית האבטיפוסים שקשורים אליו (כמו בניין במראה חדשני) ויספקו את היכולת לבדוק את העמידות, הלחצים וההיתכנות ההנדסית בפועל. חומרי הגלם שבהם חל שימוש הם רבים ומגוונים  דמוי עץ, מתכת, אבן, זכוכית, ABSPLA ועוד. בהפקת ההדפסה ניתן לשלב גם צבעים שונים, או לצבוע את הדגם לאחר ההדפסה שלו.  

יתרונות בהדפסת מודל אדריכלי בתלת מימד 

תצוגה ברורה ומוחשית  כל בעלי העניין בפרויקט מקבלים את האפשרות לראות ולבחון את התוצר, להעמיד לגביו שאלות ותכנונים ולבדוק את התאמתו לשטח והצורך האישי. המודל משמש פעמים רבות כמגשר לתהליך המכירה של הפרויקט ומספק מראה נכון ומדויק, תוך הקפדה על רמות הדיוק ומכלול הפרטים הקטנים.   

מהירות ההדפסה  אם בעבר היה צורך לפנות לבעלי מקצוע שמפיקים מודל אומנותי על פני חודשים רבים, כיום הדפסה בתלת מימד מספקת מודל תוך כמה ימים ספורים, ללא צורך ביציקת אב טיפוס בהזרקה או צביעה מאוחרת יותר של המודל. 

חיסכון בכספים ומשאבים  השימוש במדפסת תלת מימד מוזיל את עלויות יצירת המודל וחוסך בכוח אדם רב בתהליך, מה שהיה נוגס בעבר בתקציב משמעותי מתקציב הפרויקט. המודל מפיק הדמיה מוצלחת ובכך משפר גם את תהליכי המכירה של המשווקים, מה שחוסך גם הוא בעלויות הפקה יקרות מאוד ומגדיל את הביקוש.  

פניה מהירה

לתיאום פגישת תיכנון ראשונית