כתובת: נחל כזיב 22, כפר יונה    משרד: 09-7883990    נייד: 052-898-0005‬    מייל: haim@nasiarc.co.il
אדריכלות ועיצוב נוף

אדריכלות ועיצוב נוף

תכנון גינה מקצועית ומעוצבת הוא כבר מזמן לא משימה שאנשים מצפים לבצע בכוחות עצמם באיזו שבת עצלה אחת. האמת היא שעיצוב נוף הוא מקצוע בפני עצמו, ותכנון הגינה באופן שיהיה יציב, חזק ויעיל מבחינת השקיה ואור – זה דורש תואר אדריכלות. אז מי הוא אדריכל הנוף, ולמה אתם זקוקים לו לתכנון הגינה שלכם?

מהו אדריכל נוף?

בדיוק כמו שהייתם זקוקים לעזרת משרד אדריכלים אשר מתמחה בתכנון ובניית הבית שלכם, כך תוכלו להיעזר באדריכל נוף בשביל תכנון גינה וחצר. בניגוד לגנן או מעצב גינות – אדריכל נוף הוא בעל מקצוע שקיבל תואר ארבע שנתי ממוסד אקדמי בלבד.

המדינה והעירייה ישכרו את שירותיו כדי לתכנן שטחים ציבוריים גדולים כמו פארקים, ואתם תהיו חכמים אם תעשו כמוהם ותנצלו את הניסיון והידע שלו לתכנון הגינה הפרטית שלכם.

תכנון גינה בהתחשב בתשתיות של השטח

אחד הפרמטרים שאדריכל נוף יתחשב בהם בעת תכנון גינה חדשה – שאתם אולי לא הייתם חושבים עליו – הוא נתוני השטח הקיים וכיצד הם מסייעים או מגבילים את התוכניות שלכם לגינה. יש להתחשב בגודל ובצורה של השטח העומד לרשותכם, בעומק הקרקע, בסוג האדמה, עד כמה היא סלעית, האם אתם סובלים מעודף או מחסור בשמש בנקודות מסוימות בגינה, וכו'.

בנוסף, כדאי לוודא שיש לכם תשתיות חשמל, מים ותקשורת מתאימות להקמת מערכת השקיה חכמה. גם אם נראה לכם שלא תזדקקו למערכת שכזו, כדאי לדאוג מראש שהתשתית תהיה קיימת ולא לנסות ולהקים אותה מאוחר יותר, כשהגינה כבר עומדת.

התאמה אקלימית לגינה

המדינה שלנו מתחלקת לשלושה אזורים מבחינה אקלימית: אקלים ים תיכוני, צחיח למחצה, ומדברי. כל סוג אקלים ישפיע בצורה שונה על הצמחייה והאדמה בגינה שלנו, ישנה את הצמחים האופטימליים לגידול אצלנו או לפחות את האמצעים שיהיה עלינו לנקוט כדי לסייע לצמחים לשגשג. כדאי להבחין גם בין ישובים הרריים לבין אזור מישור החוף, שכן ההבדל מבחינת הטמפרטורה, הרוח וסוג הקרקע הוא משמעותי.

טעם אישי וסגנון העיצוב אדריכל נוף מקצועי ידע מתי לבסס את תכנון הגינה על תנאי השטח הקיימים, ומתי לתת דגש דווקא לרצונות והצרכים האישיים שלכם. לא כל אחד משתמש בגינה שלו לאותה מטרה, או מנסה ליצור בה אותה אווירה.

● עיצוב אנגלי: גינה מוקפדת ומטופחת, דשא מסודר, שיחי ורדים או פרחים צבעוניים אחרים, וכו'.

● סגנון טרופי: צמחים טרופיים כמו דקלים, שרכים וסחלבים. תחושה של שפע, צמחים מרובים וצפופים ולעתים גם שימוש בבריכות נוי או פסלים דקורטיביים.

● ים תיכוני: תהיה מורכבת מאזוביונים, הדסים, ושאר צמחים שחיים טוב באקלים הישראלי החם. גינה שכזו תיראה טוב במראה הטבעי ולא תדרוש מכם תחזוקה או השקעה גדולים מדי מרגע שהוקמה.

● גינה יפנית: סגנון מעניין ויוצא דופן שמתאפיין בקווים מדויקים, צמחיה מוקטנת ואלמנטים טבעיים כמו סלעים ובמבוק.

פניה מהירה

לתיאום פגישת תיכנון ראשונית