כתובת: נחל כזיב 22, כפר יונה    משרד: 09-7883990    נייד: 052-898-0005‬    מייל: haim@nasiarc.co.il
architecture

אדריכלות

אדריכלות ,כפי שהגדיר ויטרוביוס, היא השילוב בין היופי, העמידות והיעילות. שלושת המאפיינים הללו והאיזון ביניהם, קובעים את רמת היצירה בכל בנייה שאתם פוגשים. בשביל ליצור את שלושתם נדרשים כישורים רבים כדוגמת, תכנון מבנים, הבנה בעיצוב ועוד רבים, כן, מסתבר שיש מוכשרים בעולם.

אדריכלות, מהם האלמנטים שהופכים עיצוב למה שהוא? כיצד תוכלו לדעת שהבחירה העיצובית לבית שלכם תעמוד בציפיות? המאמר הבא יכיר לכם את המרכיבים של העיצוב והשילוב הנכון שלהם בבחירה העיצובית שלכם.

  1. צבעים.

בכל תחום עיצובי שתפגשו לצבעים יש מקום בולט בבחירה. הסיבה מאוד פשוטה. הצבעים הם המשפיעים הגדולים ביותר על המראה הפיזי וגם על התחושה שמתקבלת אצל המשתמש. לדוגמה. נניח שבחרתם סגנון עיצוב לבית הכולל את הצבע השחור והאפור בצורה בולטת, עם מעט מאוד לבן.

ההשפעה תהיה גם ברמת הבהירות של הבית – שחור ואפור הופכים את הבית לחשוך יותר וגם על התחושה שלכם ושל מי שמבקר אצלכם.

ההבנה אלו צבעים לבחור ומה יהיה המינון של כל צבע, חשובים מאוד לתהליך העיצוב ונראות של הבית גם חיצונית, וגם עיצוב פנים הבית.

  1. חלל.

נכנסתם פעם לשוק צפוף, המון צעקות, בלגן ו..ירקות. איך התחושה? אז נכון, חלל של שוק הוא לא בדיוק חלל מעוצב, אך זה רק מראה שכל חלל יוצר תחושה אחרת אצלנו, טובה יותר או פחות. 

גם בעיצוב, ישנם עיצובים בהם החלל יצטמצם לטובת קישוטים ועיטורים. לעומת זאת, נתינת דגש על חללים רחבים וקווים ישרים, יוצרת תחושה של עיצוב נקי ומרחב.  

  1. צורות וזוויות.

משולש, עגול, מרובע או אולי מעוקל? לכל צורה יש מאפיין ייחודי הקובע האם היא תתאים לעיצוב שבחרתם. הצורה יכולה להתבטא בחלל עצמו, כאשר הוא נוצר מעוגל או משולש למשל, ויכולה לשמש גם כאלמנט עיצובי.

במבנים עתיקים וארמונות, תוכלו לשים לב תמיד לצורות המעוקלות, אין כמעט ביטוי לצורות סימטריות. העיצוב המודרני, לעומת זאת, מרבה להשתמש בחללים עם צורות מדויקות, ריהוט מחודד קצוות, זהו גם מאפיין בולט בהשפעה על המראה והתחושה.

  1. חומרי הבנייה. מאז שהתפתחו שיטות הבנייה, גם תחום אדריכלות ועיצוב משנה גוון במהירות, אופנות באות ונעלמות, הכל בהתאם ליכולות הבנייה החדשות.

כיצד משפיעים חומרי הבניה על העיצוב? ובכן ישנם עיצובים שהשימוש בחומר מסוים הוא חובה. בית בסגנון כפרי למשל, יהיה חייב שימוש רחב בעץ. אך גם בעיצוב המודרני, שימוש בזכוכית וברזל הוא שיקול שישפיע על המראה.  

  1. מראה הסביבה. הסעיף הזה נכון כשמדובר על בית פרטי שיש לו מרחב מסביב. התכנון והעיצוב אמור להתייחס למאפיינים של הסביבה ולקבוע את העיצוב בהתאם. לדוגמה. אם הבית יהיה בכפר והשטח מסביב יותר ירוק ופחות ערוני, סגנון מודרני לא יתאים.

לסיכום,

5 המאפיינים של העיצוב הם: הצבעים , חלל, צורות וזוויות, חומרי בנייה ומראה הסביבה.

כשאתם מתכננים את העיצוב חשבו על האלמנטים הללו לפי הסדר, הם יעזרו לכם להבין את המראה הכללי של העיצוב שאתם רוצים.

אדריכלות

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות התקשרו:

פניה מהירה

לתיאום פגישת תיכנון ראשונית