כתובת: נחל כזיב 22, כפר יונה    משרד: 09-7883990    נייד: 052-898-0005‬    מייל: haim@nasiarc.co.il

מה חשוב לבדוק כשבוחרים פינות אוכל לבית

זירת האירוח הביתית לא שלמה בלי פינת האוכל. היא מרכזה של חוויית האירוח והמקום בו בני המשפחה וחבריהם סועדים, מקיימים אינטראקציה ונהנים מחברה, אתנחתא ואוכל טוב. 
בשנים האחרונות, עם שבירת המחיצות ומגמתה של פתיחת המטבח אל עבר הסלון, הפכה פינת האוכל לדומיננטית אפילו יותר. 
חשוב לתכנן היטב את אזור ההסעדה ולעזר בשירותים של משרד אדריכלים ועיצוב פנים ולהחליט ביחד האם הוא יהיה המשך ישיר בקו לינארי עם המטבח או חלק נפרד שעומד בפני עצמו, בהתאם לקונספט המועדף ולתנאי החלל.
כדאי לשמור על מרחב תנועה ונוחות ישיבה וכמובן התאמה לצרכים לפי מספר הסועדים ותדירות השימוש בפינת האוכל  האם היא מיועדת אך ורק לאירועים חגיגיים או לאכילה יומיומית. 

פינת אוכל בהתאמה לתנאי החלל
ההיצע המסחרר של פינות אוכל מעוצבות, מאפשר חופש עיצובי כשההחלטה העומדת בפני הדיירים היא האם פינת האוכל תתכתב עם השפה החזותית השלטת במרחב  למשל, שולחן אוכל בניחוח כפרי עם בית בסגנון כפרי או להפך ותייצר מעין אפקט ניגודי מעניין  פינת אוכל מודרנית על תפאורה כפרית או להפך. 
העיצוב משחק תפקיד חשוב כשיש פינות אוכל מסיביות במראה אלגנטי, כבד, אירופאי בסגנון של פעם לצד פינות אוכל קלילות ואווריריות יותר שמתאימות לבית המודרני ובמיוחד לחללים צרים או צפופים, כשלא רוצים להכביד אלא לייצר זרימה בחלל. 
כדאי למדוד מראש את החלל ולשרטט אותו כדי להתייחס בתהליך הבחירה גם לסוג הריצוף, קיומם של פתחים כמו חלונות ודלתות, מעברים ונקודות השקה עם הסלון והמטבח לבחירת והתאמת השולחן והכיסאות לחלל הנתון. התייחסו לפריטים קיימים כמו מזנון, קונסולה או כל פריט שמשפיע על בחירת השולחן.

עץ או מתכת? מהו השולחן עבורכם
ניתן להתאים פינת אוכל עגולה אשר "שוברת" את החלל המלבני או המרובע או פינת אוכל מלבנית שממשיכה את הקו הישר ואפשר למצוא שולחנות נפתחים המאפשרים לשמור על סדר ואינטימיות במהלך היום יום ולהתאים ליותר סועדים באירועים חגיגיים. 
החומרים מהם עשויים השולחנות בעלי חשיבות רבה: העץ הוא חומר טבעי, שמביא עמו אציליות ומקרין תחכום, זהו חומר ידידותי לסביבה שניתן למצוא במגוון דגמים ובווריאציות שונות מסגנון פרובנס עשיר בדיטיילים ותבליטים ועד סגנון כפרי מעודן ונקי יותר. 
המתכת אף היא כוכבת על בסצנת פינות האוכל ויש לה יתרונות רבים כמו עמידות בפני תנאי מזג האוויר המשתנים, תחזוקה נוחה ושמירה על מראה מינימליסטי לאורך זמן כאשר אפשר לראות אותה בשילובים שונים כמו למשל עם פלטת זכוכית המייצרת שקיפות וממשיכה את הקו הקליל.
שימו לב גם לרגלי השולחן המהוות אלמנט פיסולי אומנותי כשיש רגליים סימטריות ואחרות מגולפות או בצורת X שתורמות למראה האוורירי. הצבעוניות דינאמית להפליא ואפשר לבחור בין שולחנות בגוון כהה דרמטי לגוונים בהירים יותר שמשרים אווירה רגועה. ניתן לראות גם משחקים בין רגליים כהות לפלטת שולחן בהירה או עם "נימים" מעניינים בפלטת השולחן. 
 

כיסאות לפינת אוכל ואביזרים משלימים
אל תשכחו להתאים את הכיסאות לשולחן מבחינת גובה תוך שמירה על מרחב לכל סועד ונוחות ישיבה לאורך זמן  החליטו האם לבחור כיסאות עם גב גבוה ישר או מעוגל, מרופד או נטול ריפוד כאשר בבתים בסגנון רומנטי ניתן לראות נוכחות רבה של בדי קטיפה ובבתים מודרניים יותר כיסאות בריפוד עור כולל קונסטרוקציה מעץ או מתכת. 
מוזמנים לשדרג את פינת האוכל במפה אלגנטית עם רקמה עשירה, פלייסמנטים בהדפסים עדכניים שמייצרים גם חלוקה לכל סועד, ואזה מרשימה בנוכחותה עם פרחים רעננים ונברשת מרהיבה שתלויה מעל השולחן ומייצרת אור בהתאמה לאופי האירוע וכמובן סכו"ם וכלי אוכל והגשה מותאמים לקונספט, לעונות השנה ולסגנון המבוקש. 

פניה מהירה

לתיאום פגישת תיכנון ראשונית