כתובת: נחל כזיב 22, כפר יונה    משרד: 09-7883990    נייד: 052-898-0005‬    מייל: haim@nasiarc.co.il
services

עיצוב פנים

מהו סגנון העיצוב שלכם ומי האדם שיבצע אותו הכי טוב?

כשאתם מעצבים את הבית אתם חייבים להיות בטוחים. במעצב שלכם, בתוצאות שהוא יציג לכם ובעיקר בסגנון שבחרתם. המאמר הבא יבין אתכם ביחד מהו הסגנון שלכם, איך תבחרו אותו ומי יבצע אותו הכי טוב עבורכם.

לעצב את הבית זהו תהליך מרגש, אך גם כזה שמלווה בלא מעט חששות. האם הבחירה הייתה נכונה? האם תוצאות העיצוב יצאו כפי שדמיינתם את הבית שלכם כל הזמן? האם הכסף והזמן יתגלו כמשתלמים או לא?

המאמר הבא ילמד אתכם כיצד לבחור חברת עיצוב פנים או את המעצב והעיצוב הנכון. לאחר קריאת המאמר תדעו כיצד לפעול כדי לגלות את סגנון העיצוב שמאפיין אתכם, מה לשאול את המעצב, כדי לדעת מול מי אתם עומדים והאם ניתן לסמוך עליו.

כדי לעשות את התהליך נכון, כדאי לבצע את השלבים לפי הסדר הבא:

1. קביעת התקציב

לפני הטלפונים, לפני הבירור אצל חברים, חשוב לדעת מה התקציב שלכם לעיצוב פנים של הבית. כמו בכל שוק, טווח המחירים משתנה מאוד ויכול לנוע בפער של עשרות אחוזים. תמיד תוכלו למצוא מישהו זול יותר מהתקציב שלכם ומישהו יקר הרבה יותר.

הרעיון הוא להגדיר טווח מחירים סביר שאתם מוכנים להשקיע ולא משנה מה הסגנון שתבחרו, זהו סכום שלא תחצו אותו. יש לכם סכום מוגדר? מוזמנים לעבור לשלב הבא.

2. עיצוב פנים.. מה הסגנון עיצוב שלכם?

זהו שלב מרתק, אנחנו בטוחים שתאהבו לעשות מחקר קצר על הסגנון האסתטי שלכם. יכול להיות שהייתם כבר בעבר בבית של חברים או משפחה ואמרתם וואו.. אני רוצה כזה עיצוב לבית שלי, זה מעיד שסגנון העיצוב האהוב עליכם הוא מסוים.

כדי לבחור עיצוב שתואם את מי שאתם, תצטרכו פשוט לחקור אלו נקודות בעיצוב משכו אתכם לסגנון הזה, מדובר בתחום התמחות שנקרא הלבשת בית והוא מאגד לתוכו כמה מרכיבים: מהם האלמנטים שאתם רוצים בעיצוב שלכם, הצורה או הצבעים, לאחר שהבנתם את המכנה המשותף, אתם יודעים כיצד יראה העיצוב שלכם בצורה כללית ובאלמנטים שיופיעו בו, עכשיו מתחילים להלביש את הבית.

את המחקר תוכלו להתחיל ברשת החברתית pinterest שם ניתן למצוא אין ספור סגנונות של מעצבי פנים. מצאתם משהו שנראה לכם? הצמידו אותו ללוח, לאחר כמה מציאות כאלו, אתם תבינו לבד מהו הסגנון שלכם.

כעת, כשתיגשו למעצב אתם יודעים בוודאות אלו עבודות אתם רוצים לראות, כמו כן, זה יעזור לכם בפגישה עצמה עם המעצב/ת כפי שתראו מיד.

3. פגישה עם 2-3 מעצבים

בשלב הבא תרצו לפגוש 2-3 מעצבים, כדי להבין מיהו האיש שתוכלו לסמוך עליו בעיצוב שלכם מכל הבחינות. כדי לבחור את 3 המעצבים לפגישה אתם יכולים להיעזר בחברים או לחפש בגוגל, רק זכרו להתמקד במעצבים שטווח המחירים שלהם תואם את מה שהגדרתם לעצמכם בתחילת הפרויקט.

הגענו לפגישה עצמה, מה חשוב לבדוק ולשאול את המעצב/ת?

האם יש הבנה הדדית ביניכם?

נתחיל מהנקודה החשובה ביותר – התקשורת ביניכם. זה אולי יראה לכם מוזר, אך אנחנו כאן, כדי להסביר. תוצאות הפרויקט שלכם תלויות ביכולת של המעצב להיכנס לראש שלכם, להבין את הסגנון האסתטי שבו אתם מעוניינים ולפעול על פיו, גם אם הסגנון שלו רחוק מאוד משלכם.

כדי שהפרויקט יצליח אתם חייבים לתת אמון בכך שהסגנון שלו יוביל אתכם בדיוק למה שרציתם, כל זה תלוי ברמת התקשורת וההבנה ההדדית שלכם, אם המעצב לא מבין בדיוק למה אתם מתכוונים או שאתם לא מבינים למה הוא מתעקש ללכת על סגנון מסוים, כדאי להיפרד כידידים, הוא לא שלכם.

זהו הפרמטר החשוב ביותר ורק אם סימנתם עליו ווי, תוכלו לעבור הלאה.

הראו למעצב הפנים את הסגנון שלכם

מה השלב הבא? זוכרים את הלוח שיצרתם עם העבודות שאהבתם? זה הזמן להראות למעצב את הסגנון שלכם ולשמוע את דעתו. אם הוא עובד סביב סגנון אחד, כדאי לפנות למי שכבר ביצע עבודות בסגנון שלכם.

כעת תרצו לשאול כמה שאלות שיבהירו לכם יותר מיהו המעצב שמולכם? מה הוותק שלו? האם הלקוחות מרוצים ממנו ואיך הוא עובד?

מספר שאלות חשובות למעצב הפנים:

  • מהו הוותק וההכשרה המקצועית שלך?
  • טלפון של לקוח עבר לבירור. (מומלץ כזה שערך עבודה בסגנון שלכם)
  • מהו הזמן המשוער לביצוע הפרויקט הנוכחי?
  • האם ומי הם האנשים הנוספים שעובדים על הפרויקט? בררו פרטים עליהם.
  • כמה פרויקטים נעשים בו זמנית? (כך תלמדו כמה תשומת לב ניתנת באמת לפרויקט שלכם).

לאחר כל השאלות הללו המעצב אולי ירגיש בחקירה, אך זכרו, זהו הבית שלכם, אתם משקיעים לא מעט כסף וזמן, השאלות הללו הן המינימום שאתם חייבים, כדי לקבל ההחלטה נבונה לבחירת המעצב או משרד אדריכלות בתחום.

לסיכום ..

ולסיכום, שלושת השלבים לעשות את תהליך העיצוב לבית בצורה נכונה הם: 1. בחירת התקציב 2. הבנת הסגנון העיצובי על ידי מחקר עם עצמכם. 3. בדיקה של שניים ושלושה מעצבים עם השאלות הנכונות. אנו מקווים שהמדריך עוזר לכם להיערך לפרויקט בצורה חכמה יותר ולקבל את ההחלטות הנכונות.

עיצוב פנים

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות התקשרו:

פניה מהירה

לתיאום פגישת תיכנון ראשונית