כתובת: נחל כזיב 22, כפר יונה    משרד: 09-7883990    נייד: 052-898-0005‬    מייל: haim@nasiarc.co.il

תאורת חוץ- כך תיהנו מהגינה שלכם גם בערב

אנו מטפחים ומשקיעים המון בגינה שלנו, כך שנעים יהיה לנו לשהות בה ולארח אורחים. אנו רגילים לשהות בגינה גם בשעות הערב כאשר מזג האוויר נעים יותר ולכן, יש להתקין תאורת חוץ על מנת שהגינה תהיה מוארת ונעים יהיה לשהות בה. על מנת להשיג תאורת גן או תאורה שתהיה בכניסה לבית וכזאת אשר תשרת אותנו נכון, יש להתייחס לחלל החיצוני כאילו הוא שייך לפנים הבית. למשל אם אתם יושבים בסלון הבית שהוא מואר ומרווח והוא פונה לכוון החצר, ללא תאורת גן, הבדלי האור יהפכו כל חלון לחשוך והיופי הטבעי של הגינה פשוט ייעלם. כמו כן, ניתן למצוא תאורת חוץ במגוון רב של גופי תאורה אשר יתאימו לסוג והארת שטחים שבהם אתם מעוניינים. 

לפני שתרכשו תאורת חוץ לגינה או לכניסה של הבית, יש להתחשב בכמה פרמטרים ואילו הם: 

 

  • מהם צבעי הצמחייה בגינתכם ובאיזה אור תהיו מעוניינים שניתן להדגיש אותם 
  • כמה זמן אתם מעוניינים כי תאורת הגינה תופעל ובאילו חלקים של הגינה? 
  • מה האופי של גוף התאורה אשר אותו אתם מעוניינים לשלב 
  • אילו חלקים של הגינה ניתן יהיה לראות ומאיזה פתח? 

 

ישנן כמה שיטות של תאורה כמו למשל תאורה גבוהה, תאורה נוכה אשר תדגיש עמים וצמחים, תאורה רחוקה או תאורת רצפה, אשר תהיה קרובה ואפילו תוכל להאיר מתוך הצמחייה עצמה. למשל תאורה גבוהה בגינה או כל שטח שאתם מעוניינים להאיר והוא נמצא מחוץ לבית, משמשת למעשה עבור הארת שטחים רחבים בזמן אירוע או צרכי חירום.  תאורת גן נמוכה או רחוקה, תאפשר לכם לפסוע בנוחות לאורך  שבילי גישה בגינה או בחצר הקדמית של הבית. 

תכנון נכון של תאורת חוץ – במה מומלץ להתחשב? 

 

תהליך של עיצוב תאורת חוץ מחייב התחשבות בכל מיני דרישות. למשל אם מדובר על תאורה של בריכות או מזרקות הנמצאות בגינה. לשם כך, יש להשתמש בגופי תאורה אטומי מים אשר נוצרו למטרה זו. יש לרכוש גופי תאורה לגינה שהם מוגני מים ותאורה שעומדת בתקנים למניעת אסונות מיותרים כגון התחשמלויות. כאשר מתכננים תאורה לגינה שמיקומה מחוץ לבית, יש לרכוש מנורות LED שהן חסכוניות ומשתלמות יותר. יש לדעת, כי נורות לד הינן בעוצמה חלשה אך אורך חייהן נמשך עד ל-50,000 שעות שזה המון. 

הגינה שלכם יפה ומטופחת? – אל תזניחו את נושא התאורה 

 

כשאר אנשים משקיעים בבית שלהם ונעזרים בשירות של משרד אדריכלים ועיצוב פנים אשר יבצע עיצוב בחלל הפנימי והוספת אלמנטים חשוב גם לטפח את הגינה ולא לשכוח אלמנט כה חשוב שהוא תאורת חוץ לגינה. הבעיה היא שהערב יורד, הם מבינים שעליהם להשקיע בתאורה נכונה שתשדרג את הגינה בכמה מונים. תפקידה של תאורת הגינה, הינה  להאיר את החצר ואם התאורה מתוכננת כהלכה, כל צמח ועץ, כל מזרקה, שבילים  ופרגולה יוארו באור הרצוי, מה שיקנה לכם נוחות ומראה של גינה מושקעת באמצעות כל האלמנטים הדרושים. אם אתם מעוניינים בגינה מוארת שימו לב גם לנורות חסכוניות. 

פניה מהירה

לתיאום פגישת תיכנון ראשונית